Żabki

Grupa „Żabki” to dzieci 4-5-letnie. W grupie pracują nauczycielki: mgr Joanna Sroka i mgr Anika Konkol, a pomocą do dzieci jest pani Marzena Til.

My Żabki zielone chętnie uczęszczamy do przedszkola, jesteśmy pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć dydaktycznych. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Przybywamy do przedszkola z różnych miejscowości: Turza, Siedlisk i Budzisk. Przedszkole to nasz drugi dom. Czujemy się tu bezpiecznie i swobodnie. U nas nikt się nie nudzi i nie marudzi – no może czasami😊. Interesujemy się wszystkim co nas otacza. Uczymy się zasad zgodnego współżycia w grupie – z różnym skutkiem😊 Staramy się być samodzielne i koleżeńskie. Niektórzy z nas uczęszczają do przedszkola już trzeci rok, więc chętnie nawiązują przyjaźnie a nawet ciut więcej. Pełnimy dyżury, z których staramy się wywiązywać starannie i sumiennie. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubimy zabawy w kącikach zainteresowań gdzie mile widziana kreatywność, twórczość, głowa pełna pomysłów. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi. Uczymy się także języka angielskiego z panią Ulą. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii, a uśmiech nie znika z naszych buziek. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Żabki to wspaniałe dzieci. Z entuzjazmem i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.