Turzaczki

Oddział Zamiejscowy w Turzu liczy 23 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. W naszej grupie mamy 11 dziewczynek i 12 chłopców.

Ze względu na to, że jesteśmy grupą mieszaną jeśli chodzi o wiek naszych podopiecznych, to na co dzień starszaki bardzo opiekują się i pomagają swoim młodszym kolegom i koleżankom, zaś maluszki mają okazję uczyć się odpowiedzialności i przykładności od starszaków.

Wychowawczynią Turzaczków jest Pani Sylwia, a zajęcia popołudniowe prowadzi pani Monika. Naszą woźną oddziałową jest zawsze uśmiechnięta pani Bożenka. Oprócz tego, że codziennie uczymy się o otaczającym nas świecie i poznajemy historię naszego kraju, to mamy też zajęcia z religii z panią Gosią oraz poznajemy język angielski z naszą wychowawczynią. Ponadto co tydzień odwiedza nas pani Danusia, która prowadzi terapię logopedyczną.

Jesteśmy bardzo kreatywną i chętną do pracy grupą, dlatego często bierzemy udział w różnych konkursach, uczymy się piosenek, tańców i gry na instrumentach. Lubimy też bawić się w naszym pięknym przedszkolnym ogrodzie i jak jest ładna pogoda to spacerujemy po naszej miejscowości i poznajemy jej zakątki. W sąsiedztwie naszego przedszkola mamy bibliotekę, dlatego każdy Turzaczek jest pilnym czytelnikiem i razem z rodzicami wypożycza regularnie książeczki.

W naszym przedszkolu panuje bardzo rodzinna atmosfera, dlatego każdy z nas czuje się tutaj jak w domu.